e-Bilet

VERİBAN e-bilet uygulaması kara ve deniz yolu ile şehirlerarası ve uluslararası yolcu taşımacılığı hizmeti veren firmalara yönelik hazırlanmış elektronik çözüm uygulamasıdır.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen şartlara göre yolculara yönelik düzenlenecek e-biletler bir kopyası yolcuya elektronik olarak ya da kağıt olarak bastırılmış olarak iletilecek, firmalar tarafından düzenlenen e-biletler ertesi günü akşamına kadar Gelir İdaresi Başkanlığı’na bildirilecektir. VERİBAN e-bilet uygulaması ile firmaların düzenledikleri elektronik biletleri Gelir İdaresine gönderecek ve saklama hizmeti verecektir.

Avantajları:

Ekonomik: E-fatura, e-arşiv, e-defter ve e-bilet kullanımına geçen şirketler, kağıt, baskı, faturalandırma, postalama, arşivleme giderlerinden ve iş süreçlerinin hızlanması sonucu personel çalışma verimliliği ile işçilik maliyetlerinden tasarruf edeceklerdir.

Doğa Dostu: E-fatura, e-arşiv, e-defter ve e-bilet kullanımı, milli ekonomiye sağlayacağı tüm faydaların yanı sıra kağıt israfından, karbon gazı salınımına kadar çevreye zarar veren pek çok unsurun ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

Hız: E-fatura, e-arşiv, e-defter ve e-bilet kullanımına geçen şirketler tarafından düzenlenen elektronik belgeler, düzenlendiği an itibariyle alıcı şirkete iletilmiş kabul edilmektedir. Dolayısıyla fatura teslim sürecinin beklenmesine gerek yoktur. Aynı şekilde iade, iptal gibi durumlarda işlemler çift yönlü olarak elektronik altyapı sayesinde çok daha hızlı sonuçlandırılabilmektedir.

Güven: E-fatura, e-arşiv, e-defter ve e-bilet oluşturma ve saklamada güvenilir bir yol olan entegratör sistemi ile elektronik olarak saklanan belgelere istediğiniz an ulaşabilirsiniz. Bir başkasının sizin belgelerinize ulaşması imkansızdır. VERİBAN’da bilgileriniz üçüncü bir data merkezinde barındırılmaz, yedek kurtarma merkezimiz ile elektronik datalarınız güvenle saklanır.

Özellikleri:

  • Kağıt kullanımını yarı yarıya azaltır
  • Yolcuya imzalı suret verme imkanı verir
  • Biletlerin mail ile yolcuya ulaştırabilme kolaylığı sunar
  • Gelir İdaresi tarafından istenilen raporların hızla hazırlanma rahatlığı sunar
  • 10 yıl boyunca yolcu listesi, bilet bilgileri güvenle saklanır

İŞ ORTAKLARIMIZ

E-Fatura Sektörünün öncü ve güvenilir firması VERİBAN e- Fatura özel entegratörü olarak
yine lider yazılım firmaları tarafından entegrasyon hizmetleri kapsamında çözüm ortağı olarak yerini aldı.

BİZ SİZİ ARAYALIM!

Uzman ekibimiz tarafından hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın...

YUKARI