e-Arşiv

VERİBAN firmaların kullandıkları ERP programlarına entegre sistemi ya da kendi PORTAL sistemi ile kullanıcılarına tercih olanağı sunarak hizmetten yararlanmalarını sağlamaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan mevzuatlara göre e-fatura düzenlemekte olan firmaların elektronik fatura kapsamında olmayan firmalara ve nihai tüketicilere yaptıkları satışları e-arşiv faturası ( Elektronik Arşiv Faturası ) ile yapmasına olanak tanıyan ve kağıt olarak basılabilen e-fatura sistemidir. E-fatura ile arasındaki en önemli fark kağıt olarak basılma zorunluluğudur. VERİBAN firmaların kullandıkları ERP programlarına entegre sistemi ya da kendi PORTAL sistemi ile kullanıcılarına tercih olanağı sunarak hizmetten yararlanmalarını sağlamaktadır. Kullanıcılar tek tuşla giden ve gelen tüm faturalarını muhasebeleştirerek işlemlerinde büyük kolaylık sağlamaktadırlar.

Veriban bilgi güvenliği için TS ISO IEC 27001 veya ISO27001 belgelerine, iş sürekliliği (Societal security – Business continuity) için ISO 22301 belgesine, aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Sistemi için TS ISO IEC 20000 veya ISO 20000 belgelerine sahip olarak mevzuata uygun güvenilir e-arşiv hizmetini sağlamaktadır. Sistem yönetim süreçleri ITIL uyumlu ve sistem ITIL sertifikasına sahip yetkin personel yönetimiyle her zaman yanınızda.

Avantajları:

Ekonomik
E-fatura, e-arşiv, e-defter ve e-bilet kullanımına geçen şirketler, kağıt, baskı, faturalandırma, postalama, arşivleme giderlerinden ve iş süreçlerinin hızlanması sonucu personel çalışma verimliliği ile işçilik maliyetlerinden tasarruf edeceklerdir.

Doğa Dostu
E-fatura, e-arşiv, e-defter ve e-bilet kullanımı, milli ekonomiye sağlayacağı tüm faydaların yanı sıra kağıt israfından, karbon gazı salınımına kadar çevreye zarar veren pek çok unsurun ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

Hız
E-fatura, e-arşiv, e-defter ve e-bilet kullanımına geçen şirketler tarafından düzenlenen elektronik belgeler, düzenlendiği an itibariyle alıcı şirkete iletilmiş kabul edilmektedir. Dolayısıyla fatura teslim sürecinin beklenmesine gerek yoktur. Aynı şekilde iade, iptal gibi durumlarda işlemler çift yönlü olarak elektronik altyapı sayesinde çok daha hızlı sonuçlandırılabilmektedir.

Güven
E-fatura, e-arşiv, e-defter ve e-bilet oluşturma ve saklamada güvenilir bir yol olan entegratör sistemi ile elektronik olarak saklanan belgelere istediğiniz an ulaşabilirsiniz. Bir başkasının sizin belgelerinize ulaşması imkansızdır. VERİBAN’da bilgileriniz üçüncü bir data merkezinde barındırılmaz, yedek kurtarma merkezimiz ile elektronik datalarınız güvenle saklanır.

Özellikleri:

 • Saklama ve yeniden ulaşma kolaylığı
 • Müşteriye gönderim rahatlığı
 • Gelen faturaların kusursuz kabul ve kontrol imkanı
 • Fatura üzerinde firma mesajlarını yayınlayabilme
 • Son tüketiciye faturanın kolay ulaştırılabilir olması
 • Muhasebe sistemine entegre olması
 • Çevreci bir sistem olması
 • Raporlama kolaylığı sağlaması
 • İstenildiği yer ve zamanda ulaşılabilmesi
 • 10 Yıl boyunca güvenle saklanması
 • E-fatura sistemine geçmemiş işletmelere e-fatura gönderme imkanı ve rahatlığı

İŞ ORTAKLARIMIZ

E-Fatura Sektörünün öncü ve güvenilir firması VERİBAN e- Fatura özel entegratörü olarak
yine lider yazılım firmaları tarafından entegrasyon hizmetleri kapsamında çözüm ortağı olarak yerini aldı.

BİZ SİZİ ARAYALIM!

Uzman ekibimiz tarafından hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın...

YUKARI